Dziękujemy za 1% wsparcia dla podopiecznych Fundacji „HASCO-LEK”!

18 stycznia, 2018

32.006,44 zł – tyle środków zebraliśmy wspólnie na rzecz podopiecznych Fundacji „HASCO-LEK” w ramach akcji przekazywania 1% za rok 2016 r. Nasi podopieczni będą uszczęśliwieni również w tym roku, za przekazanie przez Was „jednego procenta” podatku podczas rozliczania deklaracji podatkowych.

Zobaczcie, co dzięki Waszemu wsparciu udało nam się zrealizować w ubiegłym roku i poznajcie tych, których życie zmienił Wasz 1%:

• Młodzież ze szkoły dla osób niewidomych. przekazaliśmy im specjalistyczne piłki, dzięki którym mogą rozgrywać mecze piłkarskie, mimo, iż nie widzą.
  • Niesłyszące koszykarki z Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących Świt. spełniło się ich marzenie – wyjechały na zawody, z których wróciły z klubowym pucharem europy.
  • Samotne i chore dzieci z zakładu opiekuńczo – leczniczego w Piszkowicach. umililiśmy im dzień dziecka oraz mikołajki drobnymi upominkami – zabawkami i ubrankami.
  • Dzieci i młodzież z domu dziecka „dom nad baryczą”. sprawiliśmy, że mogli doświadczyć tego samego, co ich rówieśnicy – wycieczki do kolejkowa oraz wyjazdu na kolonie.
  • Wyjątkowo zdolna młodzież, laureaci ogólnopolskiej olimpiady kreatywności destination imagination w wyzwaniu naukowym. otrzymali od nas nagrody – rozwijające gry planszowe.
  • Ewa, zdolna uczennica, chętnie biorąca udział w konkursach oraz akcjach charytatywnych. wsparliśmy ją, aby wada słuchu nie stanęła jej na drodze w udziale w kolejnych przedsięwzięciach.
  • Norbuś, 7 – latek. bardzo chce pójść do szkoły i rozpocząć naukę, tak jak jego rówieśnicy. pomogliśmy, aby w przyszłym roku i on mógł założyć tornister oraz przekroczyć próg szkoły.

Wasz 1 % sprawia, że życie naszych podopiecznych staje się zdrowsze, pełniejsze oraz szczęśliwsze. Pamiętajcie o nich również w tym roku! Dziękujemy!

Co roku przekazujecie również 1% dla naszego podopiecznego ANTOSIA. Chłopiec kilka temu  przeszedł bardzo trudną, długą operację oraz półroczną rehabilitację, która umożliwiła mu prawie normalne funkcjonowanie – urodził się bowiem bez kości udowej w prawej nóżce.

Rodzice Antosia zbierają środki, które stale przeznaczają na nowe oprotezowanie dla synka. Rośnie bowiem bardzo szybko, więc częste wymiany protez są dla nich bardzo obciążające finansowo. Muszą dbać również o jego przyszłość. Proteza dla dorosłej osoby kosztuje około 100 000 zł!

W imieniu Antosia i jego Rodziców – pięknie dziękujemy.

Rehabilitacja, która przeradza się w pasję – Fundacja „HASCO-LEK” wspiera Mistrzynię Świata Oliwię JabłońskąADAPTER – kino bez barier