Pokaz mody z udziałem osób niepełnosprawnych „It’s my time vol.3” 10 grudnia!

10 listopada, 2016

Już po raz trzeci Stowarzyszenie Dolnośląski Instytut Doradczy realizuje niezwykły projekt – pokaz mody z udziałem osób niepełnosprawnych „It’s my time”. Finał tegorocznej edycji odbędzie się 10 grudnia. Fundacja „HASCO-LEK” jest Partnerem Strategicznym i podczas Wydarzenia obchodzić będzie jubileusz 10-lecia.

Jaki jest cel projektu? Jak wskazują organizatorzy – chcemy łamać bariery, chcemy pokazać, że wszyscy mają prawo do piękna, mody, błysków fleszy i poczucia wyjątkowości, niezależnie od tego, czy są zdrowi, czy niepełnosprawni. Przez piękno i modę aktywizujemy osoby niepełnosprawne, przeciwdziałamy dyskryminacji i malujemy na nowo ich świat. Mówimy głośno o dysfunkcjach, nie chowając głowy w piasek, zrywamy ze stereotypami i niezdrowym dystansem.

W tegorocznej edycji pokazu wezmą udział zarówno kobiety jak i mężczyźni, obok osób niepełnosprawnych również osoby zdrowe. Wystąpią w strojach zaprojektowanych przez wrocławskie projektantki: Agnieszkę Katyńską i Magdalenę Nikiel. Motywem przewodnim kolekcji będzie woda – drążąca skałę i likwidująca wszelkie bariery.

Jednym z głównych obszarów działalności Fundacji „HASCO-LEK” jest wsparcie osób niepełnosprawnych i pomoc w pokonywaniu barier. Cieszymy się, że możemy wesprzeć projekt, który zwiększa dostęp osób z niepełnosprawnościami do różnych sfer życia oraz udowadnia, że ich aktywizacja może odbywać się przez różne obszary działalności, również modę.

Wydarzenie odbędzie się w hotelu Haston City.

Projekt jest finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

did_logo-01

Więcej informacji: https://www.facebook.com/ItIsMyTime3/

Fundacja „HASCO-LEK” dofinansuje wyjazd niesłyszących siatkarek ŚWIT Wrocław na Ligę Mistrzów Głuchych.Zaczytane Biblioteki „HASCO-LEK” – otwieramy 10 bibliotek z okazji 10-lecia Fundacji.