Nasza działalność

• Fundacja „HASCO-LEK” powstała w 2006 roku z inicjatywy pracowników firm z Grupy HASCO. Jest jedną z nielicznych na Dolnym Śląsku fundacji korporacyjnych, niosącą pomoc charytatywną, realizującą ideę społecznej odpowiedzialności biznesu i wolontariatu pracowniczego. Od początku istnienia, organizacja angażuje się w różnorodne projekty, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym. Przez pierwsze 10 lat działalności udzieliliśmy wsparcia o łącznej wartości 2 182 015,90 zł.

MISJA FUNDACJI

Umożliwianie wszechstronnego rozwoju oraz stwarzanie nowych możliwości osobom potrzebującym, poprzez niesienie wsparcia finansowego i rzeczowego, zwłaszcza w obszarach największych niedostatków pomocy.

WIZJA FUNDACJI

Dążymy do tego, aby pomoc udzielana naszym podopiecznym umożliwiała im wszechstronny rozwój oraz sprawiała, by ich życie stało się zdrowsze, pełniejsze oraz szczęśliwsze.

W celu realizacji misji i wizji Fundacja nawiązuje współpracę z instytucjami publicznymi oraz organizacjami pozarządowymi, współpracuje z wolontariuszami, jak również pozyskuje środki na prowadzoną działalność, która możliwa jest dzięki wsparciu darczyńców, akcji „Pomagam? Naturalnie” oraz pozyskiwaniu 1% rocznego rozliczenia podatku dochodowego.

CO ROBIMY?

Działalność Fundacji skupia się szczególnie w czterech obszarach:

JAK DZIAŁAMY

W wymienionych wyżej obszarach prowadzimy następujące działania:

• Udzielamy pomocy finansowej i rzeczowej dzieciom i młodzieży oraz osobom znajdującym się w trudnej sytuacji. Zobacz tutaj
    • Wspieramy działalność organizacji pozarządowych i instytucji publicznych. Zobacz tutaj
    • Angażujemy się w mądre inicjatywy innych organizacji w ramach projektów partnerskich. Zobacz tutaj