Ruszyły warsztaty "Bajka bez barier"!

16 lutego, 2015

W połowie lutego ruszyła kolejna edycja niezwykłych warsztatów dla dzieci niewidomych i głuchych „Bajka bez barier”. Wrocławscy artyści przez 2 semestry będą tworzyć wspólnie z dziećmi wyjątkowe muzyczne bajki! Finał warsztatów – grudzień 2015 na antenie ogólnopolskiej telewizji MiniMini+.

To już druga edycja niezwykłego projektu, w którym dzieci z wrocławskich ośrodków przygotowują prawdziwą animowaną produkcję. Część warsztatów została zaplanowana nie tylko w ośrodkach dla dzieci niesłyszących i niedowidzących, ale także we wrocławskich ośrodkach kultury. Dzięki temu młodzi artyści zajrzą za kulisy sceny teatralnej, wejdą do sali prób Filharmonii oraz odwiedzą warsztat pracy scenografa, czy lalkarza.

Nad projektem czuwa Fundacja KATARYNKA we współpracy z Fundacją Alarmcykliczny oraz Fundacją Hasco-Lek. „Bajkę” wspiera Ministerstwo Kultury i i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasto Wrocław.

W projekt zaangażowani są wrocławscy twórcy i artyści. Nad stroną muzyczną pracuje Maciek Kurowicki wraz z muzykami zespołu Hurt oraz projektu „Lubię To”. Przy tworzeniu obrazu pomagają artyści lalkarze, rysownicy oraz filmowcy.

Warsztaty to:

• 4 grupy dzieci od 7 do 15 lat
  • 22 spotkania
  • 2 semestry pracy twórczej
  • 11 zaangażowanych artystów
  • Bajkowe teledyski emitowane w Telewizji MiniMini+

Płyta z piosenkami dla dzieci, nagrana z dziećmi.

W sprawie warsztatów zapraszamy do kontaktu: fundacja.katarynka@gmail.com

„Bajka bez barier” – edycja 2015:

W tym roku naszą ideą jest Recykling. Muzyka powstanie w oparciu i ideę „dźwięków z odzysku” – ponieważ grać można na wszystkim, wszystko może być instrumentem, wydawać dźwięki, wszystko wibruje. Nic się nie zmarnuje! Dźwięki produkowane przez dzieci są przetwarzane, wykorzystane na nowo, odzyskane. Tworząc postacie i obraz – dajemy starym przedmiotom nowe życie. Korzystamy z używanych materiałów, tworzyw. Ożywiamy odpady i zamieniamy je w pacynki. Chcemy by idea ponownego ożywiania niepotrzebnych już przedmiotów trafiła także do dzieci – odbiorców Telewizji MiniMini+

Dołączyliśmy do Fabryki św. Mikołaja!We Wrocławiu tworzymy „Bajkę bez barier”