Wsparcie działalności organizacji pozarządowych i instytucji publicznych

• Cenimy mądrą współpracę. Wspieramy organizacje działające na rzecz dzieci, młodzieży i osób potrzebujących.

Komu i jak pomagamy?

Fundacja wspiera działalność organizacji pozarządowych i instytucji publicznych oraz realizowane przez te podmioty projekty.

Wspieramy w szczególności:

• Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze dla Dzieci (tzw. ZOL dla Dzieci),
    • Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze i Młodzieżowe Ośrodki Wychowawcze,
    • Szkoły i inne placówki oświatowe,
    • Świetlice środowiskowe,
    • Kluby Sportowe,
    • Fundacje i stowarzyszenia,

Priorytetowo traktujemy wnioski od organizacji i instytucji dotyczące działań skierowanych do młodych ludzi, którzy mają mniejsze szanse niż ich rówieśnicy oraz osób potrzebujących, głównie niepełnosprawnych i chorych.

Wysoko cenimy działania, które mają na celu umożliwianie wszechstronnego rozwoju oraz wsparcia w pokonywaniu barier, z jakimi borykają się podopieczni danej organizacji czy instytucji.

Jak pomagamy?

• POMOC RZECZOWA: Przekazujemy darowizny rzeczowe (np. paczki okolicznościowe z okazji Dnia Dziecka, Mikołajek, sprzęt sportowy itp.)
    • POMOC FINANSOWA: Przyznajemy darowizny finansowe z przeznaczeniem na dofinansowanie konkretnego projektu
    • WARSZTATY: Oferujemy przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych dla dzieci (np. w szkołach)
    • WOLONTARIAT: Organizujemy wolontariat pracowniczy (np. w domu dziecka)

Jak starać się o pomoc?

KROK PO KROKU:

Zastanawiasz się jak napisać tzw. „list do sponsora” o wsparcie? Nie udzielimy tutaj takich porad, ale wskażemy, jak można starać się o darowiznę od Fundacji „HASCO-LEK”:

• zapoznaj się z naszym statutem, aby sprawdzić, czy cele reprezentowanej przez Ciebie organizacji lub instytucji są zbieżne z celami Fundacji „HASCO-LEK”,
    • przygotuj wniosek (list) opisując:
      • jakie są Wasze (tzn. reprezentowanej przez Ciebie organizacji lub instytucji) cele,
      • na czyją rzecz działacie (grupa docelowa i jej potrzeby),
      • jakie działania prowadzicie i z jakich źródeł są finansowane (np. składki członkowskie, dotacje, inni sponsorzy),
      • jakiego wsparcia potrzebujecie od Fundacji „HASCO-LEK” (załącz kosztorys!) i dlaczego, (uzasadnienie prośby),
      • jakie korzyści dla Waszych podopiecznych przyniesie udzielenie wsparcia przez Fundację „HASCO-LEK” (zakładane rezultaty),
    • wniosek wyślij listownie na adres Fundacji: https://fundacjahasco-lek.pl/kontakt/. Nie zapomnij o dołączeniu danych kontaktowanych, abyśmy mogli odpowiedzieć na Twój list.

Fundacja w miarę możliwości rozpatruje wnioski kwartalnie:

• KWIECIEŃ – rozpatrywane są wnioski otrzymane w terminie od stycznia do marca.
    • LIPIEC – rozpatrywane są wnioski otrzymane w terminie od kwietnia do czerwca.
    • PAŹDZIERNIK – rozpatrywane są wnioski otrzymane od lipca do września.
    • STYCZEŃ – rozpatrywane są wnioski otrzymane od października do grudnia.

Informujemy, iż w każdym kwartale Fundacja dysponuje różnym budżetem i może pozytywnie odpowiedzieć jedynie na wybrane wnioski.

Decyzje

O decyzji Fundacja informuje listownie. Masz pytania? Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego! Więcej informacji udziela Aleksandra Kowal, tel. 71/327 19 52, fundacja@hasco-lek.pl